Michal Höschl – Proč pomáhám obětem nehod?


Až do osudného dne jsem byl naprosto zdravý muž se spoustou plánů v pracovním i osobním životě. 14.8.2008 pro mě začal jako normální pracovní den. Venku bylo krásně, tak jsem se vydal na pracovní schůzku do Berouna na motorce. Schůzka proběhla v příjemné atmosféře a já se těšil domů.


„Cesta domů“ mi bohužel trvala celé dva měsíce. Při průjezdu Berounem jsem jel po hlavní silnici (Plzeňská), směrem k dálničnímu přivaděči v Králově Dvoře. Na jedné z křižovatek mi nedalo přednost osobní vozidlo a já se poroučel do bezvědomí a následného boje o holý život.


Měl jsem „zlomený vaz“ a mnohačetná vnitřní zranění. Záchranná služba mě převezla na ARO pražské nemocnice Na Homolce. Moje počáteční šance na přežití tenkrát odhadli na 0,5%. Téměř po měsíčním kómatu mne 11. 9. 2008 operovali poškozenou páteř a 14. 10. 2008 propustili do domácího ošetřování.


V této nemocnici jsem strávil, přesně na den, dva měsíce. Dne 14. 10. 2008, mě se slzami v očích, propustili do domácího ošetřování. Neumíte si představit ten pocit, když vyjdete ven. Konečně jsem byl doma …


Návrat do „normálního“ života znamenal mnoho času na rehabilitacích a další operace. Čekaly mě dlouhé měsíce, ve kterých jsem se snažil co nejvíce se vrátit do zdravotního stavu před nehodou. To však již nikdy nebude možné. Kvůli antibiotikům jsem měl značně oslabenou imunitu. Měl jsem často zápaly plic a musel být často hospitalizován (např. v roce 2009 to bylo 92 dní, v roce 2010 78 dní). K tomu se samozřejmě začaly objevovat finanční problémy. Splátky hypotéky, leasingu, nájem kanceláře, náklady na léčbu a medikamenty, to všechno mě brzy dohnalo. Bez pomoci rodičů bych to nezvládl a asi bych už dávno byl na ulici.


Pár měsíců po nehodě jsem začal řešit samotný nehodový děj, odškodnění od pojišťovny apod. Policie obvinila řidiče osobního vozidla z těžkého ublížení na zdraví. Zajímal jsem se, kdo mi zaplatí škodu – na zničeném zdraví, ušlém zisku a zničené motorce. V první fázi mě moje pojišťovna odbyla částkou celkem 230.000,- Kč s tím, že věc je z jejich pohledu vyřízena. Z opatrnosti jsem se obrátil na advokátní kancelář, která ihned podala žalobu na pojišťovnu o částku mnohem vyšší, než byla původně vyplacena pojišťovnou. Dnes sám pomáhám lidem, kteří zažili to, co já. A mám kolem sebe team lidí, se kterými poškozené zastupujeme. Náš přístup k těmto lidem je jiný, než znají z klasických advokátních kanceláří. Je to způsobeno hlavně tím, že víme, jaké to je „být poškozeným“.


Díky novému občanskému zákoníku máte šanci na „plnohodnotný“ život i po vážné nehodě. Pomůžeme Vám díky našim zkušenostem vybojovat „spravedlivé“ odškodnění.


Celý článek najdete na stránkách blesk.cz.
Video reportáž shlédněte zde.